Zacznij Żyć! Zamknij Się i Przestań Narzekać!

Zacznij Żyć! – Kopniak Ku Lepszemu Życiu…

Masz dość pracy u kogoś? Czujesz, że się marnujesz w obecnym miejscu pracy? A może po prostu nie możesz znaleźć pracy w swoim zawodzie, zgodnej z Twoimi oczekiwaniami i pozwalającej na samorealizację? Pomyśl zatem o zbudowaniu sieci… i zacznij żyć.

Zamknij się!

Jeśli jesteś taki, jak większość ludzi na świecie, to prawdopodobnie mówisz tak dużo, że nie słyszysz innych. Nadajesz, zamiast nastawić się na odbiór. Innymi słowy zamknij się i chwile posłuchaj.

Są ludzie, którzy wiedzą więcej od Ciebie. Trudno w to uwierzyć, ale to prawda. Niektórzy z nich chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą. Bywaj w towarzystwie osób, które dają sobie radę lepiej od Ciebie. Obserwuj ich, słuchaj, poproś o pomoc, zobacz co robią i później sam to rób. Jeżeli dokonasz duplikacji ich wysiłku, osiągniesz także ich wyniki.

„Rób to co robią mistrzowie, a sam zostaniesz mistrzem.”

Przestań narzekać!

Narzekanie i użalanie się nad sobą słychać wszędzie. Jeśli jesteś nieszczęśliwy, nie odnosisz sukcesów, jesteś chory lub bez pieniędzy – proszę Cię, zatrzymaj to dla siebie. Nikt nie chce, ani nie potrzebuje tego słuchać, więc nie czuj się zobowiązany do dzielenie się tymi informacjami!

Gdy coś Ci się przytrafia, to dowód, że żyjesz, ponieważ tak długo, jak będziesz żył, zawsze co się będziesz działo. Rzeczy, które Ci się przytrafiają – zarówno te dobre, jak i te złe – sprawiają, że życie staje się interesujące. To się nazywa ŻYCIE. Nie jest idealne. To po prostu życie. Musisz sobie z nim radzić. Musisz je znosić. Ciesz się nim, jak tylko potrafisz. Zacznij żyć!

Życie nie pojawiło się w Tobie. To Ty pojawiłeś się w życiu. Dostałeś kiepskie karty? Zdarza się. Weź te karty w ręce, potasuj je i rozdaj ponownie. Masz sprawy pod kontrolą. Nie czekaj. Nie narzekaj. Zrób wszystko, co umożliwi Ci lepsze życie. I to właśnie jest następny temat: jak osiągnąć takie życie, jakiego zawsze pragnąłeś.

„Jeśli przechodzisz przez piekło, idź dalej.”

Zacznij żyć!

A więc masz już dość życia poniżej swoich możliwości? Posiadania mniej, niżbyś chciał? Mniej, niż sobie wyobrażałeś? Mniej, niż sobie zasłużyłeś? Czy w końcu jesteś gotowy, żeby coś z tym zrobić? Czy jesteś przygotowany na zmiany?

Wątpię.

Już to wszystko kiedyś słyszałem. Ty też prawdopodobnie już to przedtem mówiłeś.

Tak naprawdę świat nie składa się z bogatych i biednych. Składa się ze zdecydowanych i niezdecydowanych. Czy widzisz jakie to proste? Na pewno od dłuższego czasu zadajesz sobie pytanie, dlaczego Twoje życie nie staje się lepsze. Oto odpowiedź. Ponieważ nie jesteś zdecydowany, aby robić to, co trzeba, aby życie stało się lepsze.

Twoje życie jest takie, a nie inne, ponieważ nie byłeś zdecydowany zrobić to, co trzeba, aby było inne. Kropka. Koniec sprawy. Niestety tu nie chodzi o to, że nie chciałeś zmiany. Chęć ma niewiele z tym wspólnego. Możesz bardzo pożądać sukcesu i nigdy go nie osiągnąć. Możesz chcieć być bogatym i nigdy nie dojść do żadnych pieniędzy. Chęć ma znaczenie tylko wtedy, kiedy jesteś zdecydowany zrobić wszystko, co trzeba, aby osiągnąć określony rezultat.

Trzy główne powody, dlaczego ludzie nie odnoszą sukcesów:
– są głupi,
– są leniwi,
– nie zależy im na niczym.

Twoje myśli, słowa i działania albo przybliżą Cię do punktu, w którym chciałbyś się znaleźć, albo oddalą Cie od niego.

„Zamknij się! Przestań narzekać i zacznij żyć!”

 

Komentarze

Komentarze

Komentarze są wyłączone.