Jak Wysoka Cena Sprawiła, Że To Znalazłem

Wysoka cena

Gdy otrzymywałem wynagrodzenie za tzw. pracę na etacie, lub mając jednoosobową działalność gosp. wykonywałem usługę dla korpo, co poza innym rozliczeniem nie różni sie od etatu, był wspólny mianownik tych prac zarobkowych. Tym wspólnym mianownikiem była cena, bardzo wysoka cena jaką płaciłem za pracę dla kogoś, a mianowicie czas. Czas, którego wiem, że już nigdy nie odzyskam.

Z nie jednego pieca chleb jadłem pracując dla kogoś i mimo upływającego czasu, ciągle szukałem drogi, która da mi to o czym od zawsze marze… czas i pieniądze. Dwie wartości, których razem nigdy nie uświadczysz pracując na etacie lub prowadząc biznes tradycyjny.
Biznes tradycyjny też prowadziłem i choć pieniądze z tego zawsze są, to czasu wolnego jest jeszcze mniej niż na etacie.
Bardzo ważnym elementem pracy na etacie, czy prowadzenia własnej firmy jest fakt, że nie uzyskasz wolności finansowej. Dlaczego ? To co dziś masz w portfelu jest wynikiem Twojej pracy w zeszłym miesiącu i jeśli nie będziesz tego samego robił w tym miesiącu, to co będziesz miał w portfelu za miesiąc? NIC!
Pracując na etacie lub prowadząc własną firmę nie może Cię zabraknąć, bo nie otrzymasz wynagrodzenia. Oczywiście są wyjątki. Gdy zbudujesz np. sieć sklepów spożywczych, nawet takich małych osiedlowych, to procent z obrotu Twojej sieci zawsze przyniesie Ci zysk i dzięki temu będziesz mógł częściej pozwolić sobie na wakacje, aczkolwiek zbudowanie takiej sieci na mocno konkurencyjnym rynku zajmuje dużo… czasu.

Jakie remedium?

Biznes e-commerce i generalnie skupienie swoich działań w internecie, w social mediach, sprawia, że tego czasu możesz dużo zyskać. Przede wszystkim dlatego, że Twój biznes staje się mobilny, bo do pracy wystarczy Ci laptop i internet. Poprzez social media możesz poznać wiele osób, które będą Twoimi klientami i partnerami w biznesie. Wiadomo wirtualne relacje nie zastąpią tych w realu ale jak najbardziej szybciej wychwcisz te wartościowe kontakty i wtedy będziesz mógł zaproponować biznesowe śniadanie, czy kawe podczas lunchu w celu pogłębienia relacji biznesowych.
Biznes e-commerce daje mi i czas i pieniądze, czyli dwie wartości, o których marzyłem. Oczywiście jeszcze długa droga, bym tego czasu miał 100% dla siebie ale wiem, że idę we właściwym kierunku. Najlepsze w tym jest to, że to ja ustalam plan gry i czas jaki poświęcę każdego dnia na swój biznes.

Komentarze

Komentarze

Komentarze są wyłączone.