Wiara w Siebie

wiara w siebie.jakub.kowalskiWiara nakierowana na odniesienie sukcesu nada siłę każdej Twej myśli. Natchniony przemożną siłą swej nowo uzyskanej samoświadomości możesz wznieść się na niebotyczne wyżyny.

Wiara jest najsilniejszą chemią umysłu ludzkiego. Kiedy zyskuje wsparcie w myśleniu, podświadomość wprowadzona zostaje w stan wibracji wytwarzających pewien potencjał duchowy. Uczucia wiary, miłości i pożądania seksualnego są najsilniejszymi spośród głównych uczuć pozytywnych.

Wiara oczekuje, abyś ją odnalazł

W istocie wiara jest takim stanem umysłu, który może być wywiedziony lub wytworzony przez potwierdzenie lub powtarzanie pewnych zaleceń w myśleniu podświadomym, na zasadzie autosugestii.

Powtarzanie sobie lub potwierdzanie poleceń wydawanych myśleniu podświadomemu jest jedyną znaną metodą dobrowolnego rozwijania w sobie uczucia wiary.

Emocje lub też „uczuciowe” elementy myślenia są czynnikami nadającymi myślom życie, siłę i aktywność. Uczucia wiary, miłości i pożądania seksualnego, połączone z jakimkolwiek impulsem myślowym, pobudzają do aktywności znacznie większej od tej, do jakiej nakłonić mogą tylko myśli.

Nie ma czegoś takiego jak pech

Miliony ludzi uważają się za skazanych na ubóstwo i klęskę życiową z wyroku jakiejś tajemniczej siły, nad którą – jak sądzą – nie są w stanie roztoczyć kontroli. Ludzi Ci są twórcami swych „nieszczęść” zawinionych przez ich niewiarę, zaszczepioną w ich podświadomym myśleniu i przetwarzającą się w swój fizyczny ekwiwalent.

Sprawą dla Ciebie najważniejszą będzie ustanowienie uczuć pozytywnych, jako dominującej siły Twego umysłu, i osłabienie, a potem eliminacja uczuć negatywnych.

Wiara nadaje myślom siły

Dobrze znany jest fakt, że człowiek w końcu uwierzy w coś, co sobie wytrwale powtarza, niezależnie od tego czy to coś jest prawdą, czy fałszem. Jeśli człowiek będzie w siebie uporczywie wmawiał jakieś kłamstwo, w końcu przyjmie je za prawdę. Człowiek staje się tym, kim jest za sprawą myśli, którym pozwala zapanować nad swym umysłem. Te myśli, które człowiek wbija sobie do głowy i umacnia w sobie, i z którymi łączy coraz więcej uczuć, stają się jego przewodnimi motywami wewnętrznymi wyznaczającymi kierunek jego wszelkim poczynaniom i nieustannie nadzorującymi te działania!

Myśli połączone z wszelkimi uczuciami i emocjami tworzą siłę „magnetyczną”, która przyciąga myśli im pokrewne lub z nimi powiązane.

Pięć dróg wiodących do wiary w siebie
  1. Wiem, że jestem zdolny osiągnąć mój główny cel życiowy, dlatego też żądam od siebie wytrwałej, nieprzerwanej pracy dla jego osiągnięcia.
  2. Myśli władające moim umysłem przetworzą się w końcu w zewnętrzne, fizycznej natury czyny i stopniowo zamienią w fizyczną rzeczywistość i dlatego też będę codziennie skupiał myśli na zadaniach stojących przed człowiekiem, którym chcę się stać.
  3. Dzięki autosugestii każde życzenie, jakie będę piastował w myślach, znajdzie w końcu wyraz w praktycznych krokach zmierzających do zdobycia przedmiotu owego życzenia.
  4. Przedstawiłem jasno na piśmie mój główny cel w życiu, nigdy nie zaprzestanę starań o wyrobienie wiary w siebie koniecznej dla jego osiągnięcia.
  5. Zdaję sobie sprawę, że żaden sukces ani pozycja życiowa nie jest trwała, jeśli się jej nie oprze na prawdzie i sprawiedliwości, dlatego też nie będę się wdawał w żadne transakcje, które nie przynoszą korzyści wszystkim osobom biorącym w nich udział. Sukces życiowy odniosę przez dochowanie wierności siłom, które sam chciałbym wykorzystywać i dzięki współpracy z innymi ludźmi. Będę korzystał z usług innych pragnąc jednocześnie świadczyć innym usługi. Odżegnam się od nienawiści, zazdrości, zawiści, sobkostwa i cynizmu rozwijając w sobie miłość do ludzi, ponieważ wiem, że negatywne odnoszenie się do innych nie przyniesie mi życiowego sukcesu.
Złymi myślami możesz ściągnąć na siebie klęskę

Jeśli myślisz, żeś pokonany, będziesz pokonany.
Jeśli myślisz, że się nie poważysz na coś, tak też będzie.
Jeśli chciałbyś zwyciężyć, ale myślisz, że Ci się nie uda,
Prawie na pewno przegrasz.
Jeśli myślisz, że przegrasz, jużeś przegrał,
Bo na świecie, w którym żyjemy,
Sukces bierze się z woli człowieka –
Cały tkwi w jego nastawieniu umysłowym.

Jeśli myślisz, że się zdeklasujesz, jużeś zdeklasowany,
Masz myśleć śmiało, by się podnieść,
Masz być pewny siebie, zanim
Kiedykolwiek zdobędziesz nagrodę.

Zwycięstwa w życiu nie zawsze należą,
Do ludzi silniejszych i szybszych,
Prędzej czy później zwycięża ten,
Kto MYŚLI, ŻE CHCE ZWYCIĘŻYĆ.

Bogactwo rodzi się najpierw w Twym wnętrzu

Bogactwo pojawia się najpierw w formie pomysłu! Jego wielkość ograniczona jest jedynie skalą umysłową człowieka, który podjął realizację tego pomysłu. Wiara czyni cuda! Kiedy się sposobisz do podjęcia zmagań z życiem o jakikolwiek cel, pamiętaj, że cenę za ten wysiłek uzyskasz taką, jaką Ci ta wiara wyznaczy! Wiara jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Wiara rodzi się i rozwija według instrukcji, które wydajesz swemu myśleniu podświadomemu.

Zarówno ubóstwo, jak i bogactwo są pochodnymi wiary.

 

 

Komentarze

Komentarze

Komentarze są wyłączone.