Jak Nowy Rodzaj Biznesu Poprawił Moją Działalność

Jak zacząłem działalność zawodową?

13329449_1124566224266098_1642829277187941449_oSwoją działalność zawodową rozpocząłem klasycznie… czyli od pracy fizycznej. Byłem tak wspaniałomyślny, że stwierdziłem, iż po szkole, bez doświadczenia tylko tam mnie przyjmą 🙂 . No ale jakoś na studia trzeba było zarobić, więc jak wymyśliłem, tak zrobiłem.
Dużo mnie ten okres pracy nauczył ale traktowałem to jako przystanek w pracy zawodowej i nie wiązałem przyszłości z tą branżą.

Co dalej?

Kolejny etap działalności zawodowej to sprzedawca w branży RTV/AGD i tutaj szybko zbudowałem solidną markę, podobno dzięki temu, że – „mam gadane” 🙂 . Było miło ale to też był przystanek.
Następnie krok milowy, bo wskoczyłem do korpo, jednej z większych w PL i prawie równocześnie zacząłem prowadzić biuro nieruchomości.
I wiesz co, to też okazały się przystanki w moim życiu zawodowym.

Piszę to, by Ci uświadomić, że mimo przebytej drogi, nieważne jak długiej, warto szukać swojego miejsca na ziemi, by móc robić to co będzie sprawiało Ci przyjemność.
Na każdym z w/w stanowisk, czy prowadzonych działalności czułem się jak w klatce. Nie mogłem przekroczyć pewnych granic. Dusiłem się.

To jest to!

Dopiero działalność w biznesie e-commerce tak naprawdę daje mi to, czego szukałem. Mogę oddychać pełną piersią i wiem, że to moja stacja końcowa. ZNALAZŁEM!

A oto 5 powodów, które skłoniły mnie do tej gałęzi rynku:
1. Dynamika – eCommerce jest najszybciej rosnącym segmentem gospodarki.
2. 24/7, wszędzie – brak ograniczeń w działaniu i lokalizacji.
3. Błękitny ocean – na ponad 800 milionów Europejczyków aż 40% kupuje w internecie. Liczba ta rośnie każdego roku.
4. Plug&Play – rozpoczęcie e-biznesu nigdy nie było tak proste jak dziś – można to zrobić właściwe bez wychodzenia z domu.
5. Nie samym internetem człowiek żyje – eCommerce to tylko i aż kanał sprzedaży. Może on stanowić zarówno uzupełnienie już istniejącego kanału tradycyjnego, jak i funkcjonować samodzielnie.

Komentarze

Komentarze

Komentarze są wyłączone.