Czy Masz Swoje „Dlaczego” ?

Znam wiele osób, których życie mogło wyglądać zupełnie inaczej. Dziś słychać narzekania i ciągłe niezadowolenie z dnia codziennego.

Gdzie popełnili błąd ? Nie byli w stanie z pewnych rzeczy, osób zrezygnować, by spełnić swoje marzenia? A może prokrastynacja, brak wiary w siebie zaważyły?

Nieważne, wiem jedno… wspólnym mianownikiem tych wszystkich porażek jest mentalność.

dlaczego_logo_2009_09

„Dlaczego?”, „Po Co?” – o co tu chodzi…

Jeśli myślisz, że kolejna książka motywacyjna lub kolejne uczestnictwo w szkoleniu super coacha zmieni coś w Twoim życiu to daj sobie spokój. Po prostu weź zapomnij.

Jedyne co Ci to da, to tzw. „pompka”, stan uniesienia duchowego sprawiający, że myślisz, iż możesz wszystko… nawet góry przenosić. Tylko jest jeden problem … w poniedziałek jak jesteś w robocie, powietrze z Ciebie uchodzi, bo szef wskazuje Twoje miejsce w szeregu, szarość dnia codziennego wraca, po robocie wracasz do „gołębnika” (czyt. blok mieszkalny) i co? I tyle z Twojego szkolenia i czytania książek.

Oczywiście nie mam nic przeciwko książkom motywacyjnym, sam nie jedną przeczytałem, to samo tyczy się szkoleń. Ale na Boga zrozum, że nie tędy droga! Jak to całe zamieszanie motywacyjne może zmienić Twoje życie, wzbudzić chęć działania, chęć zmiany, skoro Twoje rachunki nie są w stanie tego zrobić, rozumiesz?

Mnie motywują rachunki, bo one zawsze przyjdą, uświadom to sobie. Przecież nie powiesz im, że się dziś na nie obraziłeś i ich nie zapłacisz. One zawsze przyjdą o czasie z terminem płatności.

Musisz zmienić swoją mentalność i nastawienie do świata. Czyli po prostu wszelakie zmiany zacznij od siebie. Nie ma innego wyjścia.

Zacznij od siebie, uporządkuj swoje życie, wyprostuj kredyty i zaległe płatności, sytuacje rodzinne, itd. Po prostu zrób wszystko, by odciążyć głowę od złych myśli, musisz być spokojny, mieć jasny stan umysłu. Następnie zacznij działać i znajdź swoje „DLACZEGO?”.

DLACZEGO chce więcej zarabiać?, DLACZEGO chcę mieć lepszego partnera w życiu?, DLACZEGO chcę mieć lepsze auto/dom? DLACZEGO chcę budować ten biznes? …

Łapiesz o co chodzi ?

Skąd Ja to wiem ?

Z doświadczenia 🙂 i w tym zagadnieniu jestem praktykiem… niestety.

Przeczesałem się przez życie mając wiele wymówek, ciągle się użalając i przekładając wszystko na jutro… jutro, które nigdy nie nadeszło.

Tylko nie mów mi, że takie jest życie. Weź… weź… ale weź…

Jeśli ciągle masz śmietnik w głowie to co przyciągasz do siebie ? Śmietnik! Tak działa prawo przyciągania i nie jakieś tam moje dyrdymały tylko prawo.

Dlatego tak ważna jest Twoja mentalność ale nie jakieś tam brednie pod tytułem: „jesteś zwycięzcą”, tylko Twoje gorące, palące Cie od środka „Dlaczego?„, Twoje „Po Co?”, każdego dnia będzie Cię pchało do przodu mimo przeciwności. Twoje „Dlaczego?„, które sprawi, że nawet strach przed odrzuceniem będzie Twoim sprzymierzeńcem. Twoje „Dlaczego?„, które wywoła entuzjazm i wiarę w siebie. Twoje „Dlaczego?„, które wskaże Ci drogę do wymarzonego celu.

„Dlaczego?” nie wystarczy…

Mając już swoje „Dlaczego?” pamiętają, by nie zapomnieć o działaniu. Działanie w kierunku realizacji wyznaczonych celów to jest to, co różni bogatych od biednych. Samo się przecież nie zrobi…

Masz już swoje „Dlaczego?”, super postawiłeś pierwszy krok, więc działaj, bo to nie wszystko…

…i choćbyś szedł ciemną doliną zła się nie ulęknij… bo wiedz, że droga nie będzie łatwa i nie będzie usłana różami

 

 

Komentarze

Komentarze

Komentarze są wyłączone.